Kraków, 11-14 maja 2011r.

Materia – Człowiek – Kultura

W dniach 11 do 14 maja 2011 r. odbył się XI Festiwal Nauki w Krakowie. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów było "Materia – Człowiek – Kultura" jest to nawiązanie do dwojga noblistów – Marii Skłodowskiej – Curie oraz Czesława Miłosza.

W ramach Festiwalu odbyły się prezentacje, wykłady, spotkania, wystawy i wycieczki. Główne imprezy miały miejsce na Rynku Głównym w Krakowie. W trakcie Festiwalu można było zwiedzić muzea, instytuty i pracownie naukowe, instytuty kulturalne, obserwatorium astronomiczne a także można było obejrzeć prezentacje krakowskich wyższych uczelni.

W ostatni dzień Festiwalu Nauki, na Rynku Głównym wśród prezentujących się uczelni i wydziałów można było spotkać Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH. W tym roku przedstawiliśmy zwiedzającym Tachimetr Leica oraz GPS Trimble, odwiedzających szczególnie interesował sposób pomiaru sprzętem elektronicznym oraz otrzymywana dokładność. Sporym zainteresowaniem cieszyła się kamera termowizyjna. Wszystkim odwiedzającym były wykonywane zdjęcia termalne. Nie zabrakło również naszego akcentu w postaci Prezentacji Koła Naukowego Geodetów „Dahlta”. Dziękujemy członkom KNG „Dahlta” tj: Dagmarze Patro ora Dorocie Gut oraz Natalii Gawlik, które włączyły się w aktywną pomoc przy organizacji naszego stanowiska.

Dagmara Patro