Raport z Obozu Tatry 2012


Obóz Tatry 2012 już za nami. Zachęcamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z obozu.

Dodatkowo w zakładce Projekty jest już dostępny raport z tegorocznego obozu naukowego w Tatrach wraz z obszerną fotogalerią. Zapraszam do lektury!

Termin obozu: 03-14.09.2012

Miejsce: Hala Gąsienicowa, Hala Goryczkowa, Tatry, Zakopane

Cel: Badanie prostoliniowości KL Goryczkowa oraz pionowości jej podpór metodami klasyczną i skaningu laserowego, pomiary astronomiczne osnowy, skaning stożka nad Zielonym Stawem Gąsienicowym, pomiar sytuacyjny aparatury pomiarowej dra Mościckiego

Opiekunowie naukowi obozu:
 – dr inż. Władysław Borowiec
 – mgr inż. Rafał Kocierz

Lista studentów biorących udział w obozie:
 – Aleksandra Ćwikła
 – Aleksandra Dziadosz
 – Magdalena Szymańska
 – Katarzyna Pogorzelec
 – Piotr Krystek
 – Grzegorz Mierzwiński
 – Łukasz Czarnecki
 – Szymon Kwak

"Tatry 2012" to już kolejna edycja obozu naukowego realizowanego przez KNG Dahlta przy współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Tym razem miejscem pobytu uczestników obozu, oprócz dobrze znanej z lat ubiegłych Doliny Gąsienicowej, była Dolina Goryczkowa – a to dzięki nawiązaniu kontaktu z Polskimi Kolejami Linowymi, co umożliwiło rozszerzenie zakresu prowadzonych pomiarów o nowe badania.

Tym sposobem w dniach od 3 do 14 września 2012r. grupa 8 studentów naszego Koła, pod kierownictwem mgr inż. Rafała Kocierza i dr inż. Władysława Borowca , podjęła się prac terenowych mających na celu:

– badania wychyleń podpór wyciągu Goryczkowa (pomiar tachimetryczny, skaning laserowy),
– analizy przestrzennej obiektów w Dolinie Gąsienicowej: stożek piargowy za Zielonym Stawem, obiekty małej architektury (skaning laserowy),
– wyznaczenia astronomicznych współrzędnych geograficznych (pomiar teodolitem precyzyjnym),
– wyznaczenia pozycji aparatury służącej do badań geofizycznych na terenie Kotlinki Świnickiej i Koziej Dolinki (pomiar tachimetryczny, GPS).
Wyniki opracowań zostaną przekazane do zasobu TPN oraz PKL.

Obóz naukowy odbył się dzięki wsparciu Wydziału GGiIŚ, Krakowskiemu Oddziałowi SGP, a także firmom geodezyjnym OPGK Kraków, GeoSat oraz Józef Śliż UGK w Ustroniu. Szczególne podziękowania kierujemy również do opiekunów wyjazdu, za nieocenioną pomoc w realizacji i organizacji obozu.

Chcielibyśmy aby współpraca z Tatrzańskim Parkiem Narodowym oraz naszymi opiekunami od tego roku była regularna i kontynuowana każdego roku tak, aby jak najwięcej studentów mogło poznać realia pomiarów w górach oraz przeżyć niezapomnianą przygodę.

Inicjatorkami tegorocznego obozu są studentki należące do naszego koła, Aleksandra Ćwikła i Aleksandra Dziadosz.

Bardzo dziękujemy także naszym opiekunom, a także wszystkim, którzy przyczynili się do naszego wyjazdu.


Magdalena Szymańska