Spotkanie OKSG

W dniu 07.12.2012r. odbyło się coroczne spotkanie studentów zrzeszonych w Ogólnopolskim Klubie Studentów Geodezji. Organizatorami wydarzenia byli tym razem nasi koledzy „zza miedzy”, czyli Koło Geodetów Uniwersytetu Rolniczego. KNG Dahlta reprezontawali : Agnieszka Brachucy, Mirosław Marciniak, Szczepan Moskała, Paulina Mól oraz Paweł Pałka.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego powitania uczestników przez Prezes OKSG Żanetę Szłapkę oraz opiekuna Koła dr. Zbigniewa Siejkę. Swoje słowa do studentów skierowali również przedstawiciele Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji UR – dziekan prof. dr hab. Krzysztof Ostrowski oraz prodziekan dr inż. Andrzej Kwinta.

Podczas spotkania każda z delegacji zaprezentowała osiągnięcia oraz przedsięwzięcia podjęte przez poszczególne Koła w minionym roku. Poznano również przedstawicieli Koła Naukowego Geodezji i Kartografii „Metiri” z Akademii Morskiej w Szczecinie, które w przyszłości będzie się ubiegać o członkostwo w OKSG. Debatowano nad zmianą regulaminu organizacji – m.in. nad możliwością wstąpienia kół z uczelni niepublicznych. Ustalono termin konferencji naukowej OKSG (22-23 kwietnia również na UR w Krakowie), oraz oficjalną datę II edycji Plebiscytu GeoAzymuty.

Spotkanie zakończyło się zwiedzaniem ekspozycji Muzeum Historycznego Miasta Krakowa pt.„Śladem europejskiej tożsamości Krakowa” w Podziemiach Rynku Głównego.

Paulina Mól