grudniowe spotkanie OKSG 2013

Tradycją stało się już grudniowe spotkanie Ogólnopolskiego Klubu Studentów Geodezji. W tym roku młodzi adepci geodezji zjechali do Warszawy. Ściślej na Politechnikę Warszawską. To właśnie Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii „Geoida” działające na PW pełni prezydencję w Klubie na rok 2013/2014.

W spotkaniu udział wzięło także pozostałych sześciu członków Klubu, w tym przedstawiciele:

• Koła Naukowego Geodetów „Dalhta" z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
  • Studenckiego Koła Naukowego Geodetów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
  • Koła Naukowego Geodetów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie
  • Studenckiego Koła Naukowego Geodetów „Agrimensor" z Politechniki Śląskiej w Gliwicach
  • Koła Naukowego Geodetów „GeoPixel" z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie
  • Międzynarodowego Koła Geodezji Satelitarnej i Nawigacji „GeoSiN” z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

KNG Dahlta reprezentowali: Karol Dworak, Kamil Kaczorowski oraz Paweł Pałka.

Obecni byli również przedstawiciele władz Politechniki Warszawskiej, które reprezentował Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. inż. Władysław Wieczorek, a także władz wydziału Geodezji i Kartografii: Dziekan prof. dr hab. Aliny Maciejewskiej, Prodziekana ds. Nauki i Rozwoju: dr hab. inż. Dariusza Gotliba, prof. PW, Prodziekana ds. Nauczania: dr inż. Janusza Walo. Wśród zaproszonych gości obecny był również pierwszy prezes OKSG: mgr. inż. Artur Adamek.

Podczas spotkania studenci zaprezentowali owoce działalności swoich kół naukowych w ciągu ostatniego roku. Po tej części nadszedł czas na obrady Klubu. Najważniejszą sprawą poruszoną na spotkaniu była dyskusja nad trwającymi pracami związanymi ze zmianą kształtu statutu OKSG. Podjęto również decyzję o zawieszeniu w tym roku Plebiscytu GeoAzymuty, a także rozwiązano niektóre kwestie techniczne w przyszłej działalności Klubu.

Po spotkaniu studenci udali się do siedziby Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego, gdzie swoje miejsce ma Muzeum Geodezji. Tam zaprezentowany został sprzęt służący geodecie w przeszłości.

Więcej informacji nt. działalności OKSG dowiedzieć się można na stronie: http://www.sgp.geodezja.org.pl/studenci

Karol Dworak

zdjęcia: Patrycja Rola (Geoida)