Sukces międzynarodowej konferencji pionu górniczego “International Forum-Contest of Young Researchers” w Sankt Petersburgu


Świetnych informacji ciąg dalszy, choć tak naprawdę cofamy się w czasie do 19 kwietnia, kiedy zaczęła się w rosyjskim Sankt Petersburgu międzynarodowa konferencja “International Forum-Contest of Young Researchers”!

Do “Paryża Północy” przybyło w tych dniach setki studentów z 24 krajów, aby wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu!
W składzie reprezentacji Polski nie mogło zabraknąć przedstawicieli AGH – 14 studentów naszej Alma Mater z pionu górniczego. W wyjeździe towarzyszył im Pełnomocnik Rektora ds. Kół Naukowych Pan dr inż. Paweł Bogacz.

Studenci byli podzieleni na 9 kategorii tematycznych, wśród których pojawiła rzecz jasna geodezja. Została ona zawarta w ostatniej, dziewiątej kategorii “Geoinformation systems and nanotechnologies”. Naszą uczelnię, nasz wydział i jednocześnie nasze Koło reprezentowała Dwójka Wspaniałych:

– Justyna Ruchała z referatem pt. “Comparative Analysis of Digital Elevation Models And Orthofotomap Accuracy With Regard To The Buffer Zone Of Polesie National Park”

– Witold Niewiem z referatem pt. “FocusSphere – Photogrammetric Robotic Platform”

I co nasz niezmiernie cieszy, oraz ogromnie napawa dumą, Justyna zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii, co jest naprawdę czymś świetnym zważywszy na rangę tej konferencji!
Co więcej, trzecie miejsce zdobyła ex aequo z naszym Honorowym Członkiem Radosławem Zajdlem, który reprezentował SKN Geodetów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z referatem zatytułowanym               “Web-application Development For Visualization and Analyses of GNSS Orbit Validation Results Based On SLR Data”.

Cieszymy się  podwójnie, a ostatnio jesteśmy tak dumni z naszych kołowych koleżanek i kolegów, że już chyba bardziej się nie da! Całej trójce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a to symboliczne zajęcie wspólnego trzeciego miejsca jest czymś fantastycznym!

Bardzo serdeczne gratulacje należą się też współautorce referatu z podium – Paulinie Cierpich, która niestety w Sankt Petersburgu nie była obecna, ale nie zmienia to faktu, że włożyła dużo serca i pracy w to, by tematyka została opracowana tak, by była doceniana w międzynarodowych konferencjach!

DSC_0525

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *