Facebook


Na ostatnim spotkaniu KNG Dahlta, które odbyło się w ubiegły wtorek, mieliśmy okazję omówić wszystkie bieżące projekty, w których udział biorą Dahltowicze. Cieszymy się, że sukcesy (!) chodzą parami i oba nasze Granty mają się bardzo dobrze - praca idzie pełną parą. Ponadto usłyszeć można było o Map_It, współpracy z KN Integra pod czujnym okiem dr inż. Pawła Ćwiąkały (o której z pewnością będzie jeszcze głośno), szkoleniu z odbiorników Javad, koszulkach kołowych, oraz tym co czeka nas w najbliższej przyszłości, jak i na wakacjach - czyli tegorocznej Akcji Lato. Co więcej, mieliśmy gościa! Dr inż. Łukasz Ortyl przedstawił nam parę pomysłów, które wspólnymi siłami możemy zrealizować. Więcej informacji znajdziecie w podsumowaniu spotkania, które jest już w waszych skrzynkach.
Także mieliśmy trochę wzruszających chwil, ze względu na podziękowania za rozwój KNG Dahlta przyszłym absolwentom naszej uczelni. Ich wkład jest nieoceniony, a nasza duma i tęsknota - przeogromna.

To chyba tyle. Widzimy się wszyscy cali i zdrowi po wakacjach, lecz nie zapominajcie o nas! My nie odpoczywamy - nawet na wakacjach! Na pewno będziemy Was informować co u nas.
... See MoreSee Less

5 days ago  ·  

Zobacz na facebooku

W zeszłym tygodniu czworo członków Koła Naukowego Dahlta poprowadziło krótkie zajęcia warsztatowe dla klas IV-VII w Szkole Podstawowej w Rusocicach, które miały za zadanie przybliżyć uczniom, na czym polega praca geodety.

Studenci poza przedstawieniem tematyki ich przyszłego zawodu, zaprezentowali sprzęt geodezyjny – niwelator kodowy i teodolit oraz zorganizowali geolimpiadę. Młodzież musiała się zmierzyć z 3 konkurencjami m.in. oszacować odległość między dwiema tyczkami, czy też przenieść kubek wody na rozłożonej łacie geodezyjnej. Na koniec uczniowie mieli okazję przekonać się sami, jak wygląda pomiar wykonywany przez geodetów, ponieważ odczytywali wysokości łat za pomocą niwelatora oraz wartości kątów przy pomocy teodolitu. Warsztaty wzbudziły wiele pozytywnych emocji wśród studentów, jak i uczniów oraz były bardzo ciekawym, nowym doświadczeniem.

Kto wie, może te krótkie zajęcia zaowocują już niedługo i niektórzy z nich, tak, jak my, będą studiować w murach naszego wydziału?
... See MoreSee Less

3 weeks ago  ·  

Zobacz na facebooku

Tydzień temu 4 członkinie naszego Koła udały się do Czernej, w celu zinwentaryzowania klasztoru Karmelitów Bosych, który się tam znajduje. Na prośbę zakonników dziewczyny wykonały naziemny skaning laserowy budynku z zewnątrz. Ze względu na duże rozmiaru klasztoru pomiary zajęły 2 dni, ale na szczęście z pomocą opiekuna projektu, dr Przemysława Kurasa, przebiegły dosyć szybko i w miarę bezproblemowo. Wczorajszego dnia kolejna grupa 4 osób – tym razem chłopaków – dokonała pomiarów skanerem bardziej niedostępnych części klasztoru oraz niektórych pomieszczeń wewnątrz obiektu. W wyniku połączenia efektów prac dokonanych podczas naszych wyjazdów ma powstać pełen model 3D, który posłuży nie tylko nam do nauki i analiz, ale również klasztorowi do sprawdzenia czy budynek ulega odkształceniom, ponieważ ze względu na dosyć niekorzystne położenie może być zagrożony deformacjami. ... See MoreSee Less

4 weeks ago  ·  

Zobacz na facebooku