LI Sesja Studenckich Kół Naukowych Pionu Górniczego

Sekcja Geodezja
Kraków, 9 grudnia 2010r.

W dniu 9 grudnia 2010 roku na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH odbyła się LI Sesja Studenckich Kół Naukowych Pionu Górniczego. Była ona częścią uczelnianych obchodów Barbórki 2010. Koło Naukowe Geodetów utworzyło sekcję GEODEZJA podczas której zaprezentowane zostały następujące referaty:

1.    Norbert Kuder, Mateusz Kania,
ROBIMY MAPĘ 3D AGH

2.    Mirosław Marciniak,
FOTOGRAMETRYCZNA INWENTARYZACJA I WIRTUALNA REKONSTRUKCJA ZABYTKOWYCH WITRAŻY

3.    Aleksandra Ćwikła, Aleksandra Dziadosz
POMIAR UGIĘCIA ESTAKADY ZA POMOCĄ RADARU INTERFOROMETRYCZNEGO IBIS-S ORAZ KLASYCZNYCH METOD GEODEZYJNYCH

4.    Magdalena Hanszke
PORÓWNANIE TECHNOLOGII WYKORZYSTYWANYCH W PROCESIE DOKUMENTACJI MIEJSC ZDARZEŃ KRYMINALNYCH

5.    Mirosław Marciniak,
TRÓJWYMIAROWA GALERIA ANAGLIFOWA POMNIKÓW Z PARKU JORDANA W KRAKOWIE

Gościnnie uczestniczyła również koleżanka z Petersburga Anna Sannikowa, która wygłosiła w swoim ojczystym języku referat na temat: ANALYSIS OF COMMUNICATION OF BLOCK STRUCTURE OF THE MASSIF AND LUMPINESS OF MINED ROCK ON PHOTOGRAPH BY METHODS OF COMPUTER PROCESSING. Wszystkie referaty były profesjonalnie przygotowane, prezentujący wykazali się wspaniałą wiedzą. Po burzliwych obradach jury w składzie: Prof. dr hab. inż. Konrad Eckes, dr. hab. inż. Regina Tokarczyk, dr inż. Małgorzata Szymczyk, mgr inż. Aleksandra Szabat, mgr inż. Rafał Kocierz ogłosiło swój werdykt:

I miejsce:       Mirosław Marciniak,
II miejsce:      Aleksandra Ćwikła i Aleksandra Dziadosz
III miejsce:     Magdalena Hanszke

Zdobywcy pierwszych miejsc z poszczególnych sekcji będą konkurować o pierwsze miejsce na Studenckiej Sesji Laureatów AGH w Krynicy. Życzymy powodzenia.

Wacław Szafranek