Heckaton w Rzymie

W dniach 17 i 18 lutego 2024 roku aż ośmioro członków KNG Dahlta wzięło udział w międzynarodowym Hackathonie “GATHERS-HACK on GNSS” zorganizowanym w ramach Gathers_EU na Sapienza Università di Roma przy współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu.

Hackathon koncentrował się na metodach i technikach sejsmologii GNSS. Uczestnicy mieli za zadanie stworzenie nowych pomysłów wykorzystujących te metody oraz wyjaśnienie ich potencjalnych korzyści dla nauki, technologii i społeczeństwa, a także zaprojektowanie i stworzenie inteligentnych rozwiązań dla sejsmologii GNSS.

Zespół w składzie: Natalia Dziuba, Beata Olearczyk, Mateusz Kosek oraz Karol Pieprzowski zajął pierwsze miejsce w tej rywalizacji

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zespołu i dziękujemy za ich wysiłek oraz zaangażowanie.