VII Forum Uni-Biznes GPS

logo_GPS

W  piątek 9 grudnia na Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, na Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH odbyło się VII Forum Uni – Biznes Geodezja Przedsiębiorcy Studenci.

Głównym celem konferencji było wzmocnienie integracji między studentami a przedstawicielami firm geodezyjnych.

VII Forum rozpoczęło się przemową dziekana WGGiIŚ prof. dr hab. inż. Ryszarda Hejmanowskiego, po czym nastąpiła pierwsza część konkursowa, czyli sesja referatowa studentów z różnych kół naukowych z całej Polski. Zaprezentowali oni wyniki swoich prac naukowych. Łącznie mogliśmy usłyszeć 8 referatów.

Poszczególne referaty oceniało jury, w skład którego weszli opiekun KNG Dahlta dr inż. Mikołaj Skulich, dr inż. Tadeusz Szczutko – opiekun koła w latach 2016-2022, prof. dr hab. inż. Konrad Eckes, opiekun koła w latach 1996-2016, dr hab. inż. Małgorzato Buśko – reprezentująca Stowarzyszenie Geodetów Polskich, a także przedstawiciele zaproszonych na wydarzenie firm.

Druga część forum składała się z sesji prezentacyjnej zaproszonych przedstawicieli firm, podczas której wystąpili: Paulina Dulkowska i Przemysław Mojecki (Verisk Analytics), Artur Kozłowski (Czerski Trade Polska), Piotr Dronszczyk (Capnor), Zuzanna Popik (OpenStreetMap).

Ostatnią częścią konferencji był Panel Dyskusyjny między studentami a zaproszonymi gośćmi. Przedsiębiorcy odpowiadali na pytania, które najbardziej nurtowały studentów, a także opowiedzieli o swojej pracy i oczekiwaniach wobec przyszłych pracowników.

Wszystkie referaty wygłoszone przez naszych prelegentów prezentowały się na bardzo wysokim poziomie, jednak zwycięzca może być tylko jeden.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: Aleksander Kulbacki (Koło Naukowe Hydrografii Morskiej Politechniki Morskiej) – ,, Budowa cyfrowych modeli batymetrycznych z wykorzystaniem wielospektralnych zobrazowań satelitarnych”

II miejsce: Maciej Lipski – ,,Projekt aplikacji wspomagającej proces gospodarowania wnętrz z wykorzystaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości”

III miejsce: Martyna Bartczak i Michał Barcik – ,,”Z głębi ziemi” – badanie ruchów terenu zagrożonego deformacjami nieciągłymi”

Serdecznie gratulujemy!

W tym roku miała miejsce nowa część konferencji, czyli sesja posterowa, w której można było zapoznać się z pracami studentów i poprzez głosowanie publiczności wyłonić zwycięzcę.

Nagrodę Publiczności za najlepszy poster wygrał plakat na temat modelowania danych podwodnych na przykładzie wraku “Sycylia” – autorstwa Natalii Szmyt, Roberta Pęcherzewskiego i Zuzanny Grzesiuk.

Dziękujemy bardzo naszym patronom honorowym, którzy wspierali nas podczas VII Forum. Podziękowania kierujemy do prorektora AGH do Spraw Studenckich prof. dr hab. inż. Rafała Dańko i Dziekana Wydziału GGiIŚ prof. dr hab. inż. Ryszarda Hejmanowskiego. Dziękujemy za wsparcie także Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz Śląskiemu Wojewódzkiemu Inspektorowi Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego.

Dziękujemy naszym patronom medialnym, którzy pomogli nam w promocji wydarzenia:

geoforum.pl oraz Magazyn Geoinformacyjny GEODETA

gisplay.pl