VIII Forum Uni-Biznes Geodezja Przedsiębiorcy Studenci

8 grudnia na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska odbyło się VIII Forum Uni-Biznes Geodezja Przedsiębiorcy Studenci, czyli konferencja, której głównym celem jest wzmocnienie integracji między studentami a przedstawicielami firm z branży geodezyjnej i geoinformacyjnej.

VIII Forum rozpoczęło się przemową Dziekana WGGiIŚ prof. dra hab. inż. Ryszarda Hejmanowskiego oraz Gościa Honorowego z Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii. Następnie przeszliśmy do części referatowej, która przeplatana była przerwami na sesje posterowe oraz prezentacje zaproszonych firm. Uczestnicy mogli wysłuchać prelegentów z kół naukowych z całej Polski.

Referaty sumiennie oceniało Jury, w którego skład wchodzili przedstawiciele firm oraz dr inż. Mikołaj Skulich – opiekun KNG Dahlta, w roli przewodniczącego Jury. Prezentacje były na tak wysokim poziomie, że nie sposób było wyłonić tylko 3 zwycięzców – 2 miejsce zajęły aż 2 referaty!

🥇 Beata Olearczyk – “Zastosowanie plecakowego systemu skanowania NavVis VLX do pomiaru budynku”,

🥈Mikołaj Kowalski – “QGNSS – przetwarzanie statycznych pomiarów satelitarnych w QGIS-ie”
oraz Michał Prędki – “Ocena potencjału technologii Wi‑Fi oraz Bluetooth do tworzenia nawigacji wewnątrz budynkowych”,

🥉 Martyna Futoma oraz Kamil Błachowicz – “Modelowanie 3D obiektów zabytkowych z wykorzystaniem filmów z serwisów społecznościowych na przykładzie pomnika Chrystusa Króla w Świebodzinie”.

Nagrodę publiczności 🏅 w sesji posterowej zdobyli Marta Piasecka i Jakub Tabor za poster “Analiza możliwości zastosowania danych wysokościowych dostępnych bez opłat w praktyce geodezyjnej na przykładzie fragmentu Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej”.

Serdecznie wszystkim gratulujemy wspaniałych wystąpień i posterów 🤩

Ostatnią częścią konferencji był Panel Dyskusyjny między studentami a zaproszonymi gośćmi. Przedsiębiorcy odpowiadali na pytania, które najbardziej nurtowały studentów, a także opowiedzieli o swojej pracy i oczekiwaniach wobec przyszłych pracowników 👷👩‍🎓

Bardzo dziękujemy naszym Patronom Honorowym, którzy wspierali VIII Forum GPS – Dziekanowi Wydziału GGiIŚ, Głównemu Geodecie Kraju, Śląskiemu Wojewódzkiemu Inspektorowi Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego, Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz Instytutowi Geodezji i Kartografii.

Podziękowania również dla Honorowy Południk Krakowski za przekazaną wiedzę oraz podzielenie się ciekawą inicjatywą🔥

Wydarzenie nie odbyłoby się, gdyby nie zaproszone firmy – Przedsiębiorstwo Geodezyjne Geoprzem, PwC Polska, Reality Games, MGGP SA, Geoawesomeness oraz Murphy Geospatial – którym bardzo dziękujemy za wsparcie.

Nie możemy również zapomnieć o Stowarzyszeniu Naukowym im. S. Staszica, które niezmiennie pomaga nam w organizacji tego typu wydarzeń 😄

Na koniec dziękujemy Patronom medialnym, którzy pomagali promować nasze wydarzenie: Radio1.7, gisplay.pl, studentnews.pl oraz Przegląd Geodezyjny.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy firmom i patronom, a także gratulujemy wszystkim prelegentom. Widzimy się za rok! 😊🔥