„ Aksamitny królik” i Mikołajki ze Stowarzyszeniem Geodetów Polskich

20 grudnia odbyło się Spotkanie Mikołajkowe  zorganizowane przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich.  Tego dnia kilkoro członków KNG Dahlta napotkało Mikołaja w … Teatrze Groteska. Niestety prezentów nie otrzymali, ale za to mogli się sfotografować z uwielbianym przez dzieci świętym, a także obejrzeć  spektakl pt : “Aksamitny Królik”.

Członkowie KNG Dahlta (w składzie: Patrycja Adamus, Kamil Kaczorowski, Paulina Karaś i Agnieszka Puzia) czynnie zaangażowali się w pomoc w organizacji tego wydarzenia. Ubrani w mikołajkowe czapeczki sprawdzali bilety wchodzącym do Sali Teatralnej, tak by nikt nie prześlizgnął się do środka bezprawnie. Oprócz członków KNG Dahlta pojawiła się także reprezentacja z Koła Naukowego Geodetów Uniwersytetu Rolniczego. Główną częścią wydarzenia był spektakl pt:”Aksamitny Królik”.  I pomimo tego, że ta sztuka skierowana była głównie dla dzieci,  to i dorośli mogli odkryć coś dla siebie, bo opowiadała o tym, co w życiu najważniejsze oraz o przemianie, której może doświadczyć każdy z nas. Po przedstawieniu zgromadzeni mogli wziąć udział w licytacji poprowadzonej przez Panią Prezes krakowskiego oddziału SGP – Elżbietę Biel. Do aukcji wystawiono m. in. książki o różnorodnej tematyce, albumy, obrazy, plecaki z logo GUGiK-u, kubki i czapeczki z autografem Roberta Kubicy i  innych. Największą popularnością cieszył się jednak obraz przekazany przez Prezydenta Krakowa – pana Jacka Majchrowskiego – trwała o niego zacięta walka i okazał się później najdroższym sprzedanym przedmiotem.  Zgromadzone pieniądze z loterii, a także z biletów zostaną przeznaczone w całości  dla dzieci z Domu Dziecka im. św. Ludwiki w Krakowie. Po zlicytowaniu wszystkich przedmiotów wręczono legitymacje i znaczki SGP dla nowych członków Stowarzyszenia, również dla dwóch członkiń KNG Dahlta. Na końcu natomiast pojawił się Mikołaj, który rozdał prezenty grzecznym dzieciom.  Na tym zakończyło się miłe, przedświąteczne spotkanie.

!!!!!!!!!!GALERIA!!!!!!!

Paulina Karaś