7th International Symposium on Mobile Mapping Technology

Kraków, 13-16 czerwca 2011r.

U stup wzgórza Wawelskiego w dniach 13-16 czerwca 2011 roku odbyło się VII międzynarodowe sympozjum Mobile Mapping Technology (MMT), gdzie ponad 100 ekspertów z całego świata debatowało o tym, jak jeszcze szybciej i dokładniej zbierać dane przestrzenne o otaczającej nas rzeczywistości.

Głównymi organizatorami sympozjum MMT było: Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz Polskie Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji. Impreza odbywa się pod auspicjami ISPRS (Międzynarodowego Towarzystwa Fotogrametrii i Teledetekcji) FIG (Międzynarodowej Federacji Geodetów), IAG (Międzynarodowej Asocjacja Geodezji), IoN (Instytutu Nawigacji), SKP oraz GUGiK. Organizację spotkania wsparły ponadto: Instytut Geodezji i Kartografii, Wojskowa Akademia Techniczna, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Polska Akademia Nauk, Polska Akademia Umiejętności, Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Uniwersytet Stanowy w Ohio. Wsparcie dla Lokalnego Komitetu Organizacyjnego stanowiło Koło Naukowe Geodetów „Dahlta” oraz Koło naukowe Grafiki i Geomatyki z Wydziały GGiIŚ AGH.

W imieniu komitetu organizacyjnego sympozjum MMT 2011, pragnę Państwu serdecznie podziękować za okazany wkład i zaangażowanie w sprawny przebieg konferencji tj. dla: Koła Naukowego Geodetów „Dahlta” oraz Koła Naukowego Grafiki i Geomatyki. Pani prof. dr hab. inż. Aleksandra Bujakiewicz, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego, w trakcie ceremonii zamknięcia sympozjum również dziękowała wszystkim studentom zaangażowanym w organizację i przebieg sympozjum.

Szczególne podziękowania dla Pani inż. Jagody Pietrzak i Pana inż. Mirosława Marciniaka za wysiłek organizacji grupy i wszelką pomoc.

Mam nadzieję że możliwość uczestnictwa w tym prestiżowym przedsięwzięciu była również dla Państwa wykorzystaną okazją poznawczą i ciekawym wydarzeniem.

Pozdrawiam Robert Rachwał