Współpraca z MGGP


Na początku 2011 roku Koło Naukowe Geodetów Dahlta (KNG Dahlta) rozpoczęło współpracę z MGGP S.A. oraz MGGP Aero, będącymi potentatami na rynku branży geodezyjnej nie tylko w Polsce, ale również za granicą (oddziały w Europie Środkowo-Wschodniej, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie). Firma MGGP swoim asortymencie usług obejmuje inżynierię, architekturę oraz geoinformację. Firma MGGP Aero oferuje usługi fotolotnicze i fotogrametryczne, specjalizując się w pozyskiwaniu zdjęć lotniczych i zaawansowanych technologiach przetwarzania danych w produkty geoinformatyczne. Firma MGGP Aero posiada własne samoloty i kamery.

Studenci w ramach współpracy zwanej „Kuźnia Talentów MGGP – Nie trać czasu, zadbaj o swoją przyszłość!” będą opracowywać i analizować różne zagadnienia z dziedziny geodezji i fotogrametrii. Idea polega na tym, że tematy te są ciekawe ze względów naukowo-badawczych, a jednocześnie nie są przedmiotem komercyjnych opracowań. Pierwsze z podjętych zadań mają na celu: testowanie portalu „GeoConnection”, opracowanie “true ortho” centrum Warszawy, czy analizę funkcjonalności komercyjnych stacji fotogrametrycznych (Inpho, OrthoPro).

<p”>Współpraca stwarza studentom z KNG Dahlta możliwość nabycia praktycznych doświadczeń poprzez korzystanie z narzędzi oraz wiedzy pracowników MGGP i MGGP Aero, oraz możliwość wakacyjnych praktyk zawodowych. Koło Naukowe jako organizacja studencka zyskuje również wsparcie na rozwój swoich pozostałych działań.

Współpraca z MGGP S.A. i MGGP Aero zawiązana została w roku akademickim 2010/2011 z inicjatywy Prezesa KNG Adama Inglota. Opiekunem naukowym projektu ze strony Akademii Górniczo-Hutniczej został Kierownik Katedry Geoinformacji Fotogrametrii i Teledetekcji Środowiska (GFiTŚ) dr hab. inż. Krystian Pyka, prof. AGH.

Obecnie projekt ten nie jest już kontynuowany.