Obóz naukowy Tatry 2011 zakończony!

W dniach 29.08-09.09.2011r. siedmioro studentów naszego koła: Ola Dziadosz, Ola Ćwikła, Magda Hanszke, Magda Szymańska, Łukasz Czarnecki, Wacław Szafranek i Rafał Pasek, wzięło udział w obozie naukowym w Tatrach pod opieką mgr inż. Rafała Kocierza i dr inż. Władysława Borowca.

Podczas wyjazdu naszym kolegom udało się wykonać:

• pomiar osnowy na Hali Gąsienicowej metodą klasyczną za pomocą tachimetru oraz metodą statyczną GPS,
  • stabilizację czterech punktów osnowy w Kotlince Świnickiej wraz z ich pomiarem w/w metodami
  • pomiar fotogrametryczny stożka piargowego pod Skrajną Turnią we współpracy z mgr inż. Jakubem Koleckim,
  • skaning laserowy stożka piargowego pod Skrajną Turnią oraz skaning laserowy części Hali Gąsienicowej z pomocą Pana Jacka Krawca, który udostępnił skaner firmy RIEGEL.

Obóz w Tatrach był dla nas zarówno możliwością do zdobycia nowego doświadczenia w praktycznym zastosowaniu geodezji, jak i niezwykłą oraz niezapomnianą górską przygodą.

Chcielibyśmy bardzo podziękować naszym sponsorom i dobrodziejom, a w szczególności:

• dziekanowi wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska,
  • prezesowi firmy INVESTGIS Panu Sławomirowi Mikrutowi
  • prezesowi firmy UGK Panu Józefowi Śliż
  • miesięcznikowi geoinformacyjnemu „Geodeta” oraz portalowi Geoforum.pl

bez pomocy których nie odbyłby się nasz obóz.

Podziękowania kierujemy także dla Dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego Pana Pawła Skawińskiego oraz Pana Marcina Guzika – Kierownika Działu Nauki i Edukacji, dzięki którym mogliśmy zrealizować pomiary na terenie Parku. Za gościnę dziękujemy Panu Tomaszowi Krzyżanowskiemu – gospodarzowi Gawry oraz gospodarzom stacji IMGW na Hali Gąsienicowej. Za opiekę podczas obozu, pomoc w przeprowadzeniu pomiarów i dobre słowo dziękujemy naszym opiekunom.

Więcej szczegółów na temat naszej wyprawy można znaleźć tutaj.

Sekretarz KNG Dahlta
Łukasz Czarnecki