II edycja Plebiscytu Geoazymuty już za nami!

W dobrym tonie 22.04.2013 roku, w Hotelu Europejskim w Krakowie odbyła się Studencka Gala rozdania nagród GeoAzymuty 2013, poprowadzona przez Agnieszkę Brachucy, studentkę AGH, członka KNG Dahlta oraz Dawida Kudasa, wiceprezesa OKSG, członka KNG UR.

Głosowanie na GeoAzymuty odbywa się w ramach działania Ogólnopolskiego Klubu Studentów Geodezji i ma na celu wyłonienie, wyróżnienie oraz promocję najwybitniejszych osobowości oraz dokonań w dziedzinie geodezji i kartografii. Plebiscyt obejmuje następujące kategorie stałe: GeoAutorytet, GeoMentor, GeoPublikacja, Wydarzenie Geodezyjne oraz Technologie Geodezyjne. W tym roku wprowadzono kategorię specjalną – Azymut Publiczności, nagroda przyznawana przez internautów za pośrednictwem portalu www.geoforum.pl.

Laureatów wyłonili studenci zrzeszeni w OKSG, z 7 wyższych polskich uczelni. Poznajmy tegorocznych zwycięzców!

Technologie Geodezyjne    Sieć ASG – Eupos

Wydarzenie Geodezyjne    Leica Geosystems za Leica Tour

GeoPublikacja    mgr Adrianna Sikora za książkę „Vademecum Prawne Geodety”

GeoMentor    dr hab. Andrzej Pachuta

GeoAutorytet    dr inż. Włodzimierz Lewandowski

Azymut Publiczności   dr inż. Włodzimierz Lewandowski

W imieniu swoim jak i wszystkich studentów składam podziękowania Patronom Gali: firmie MGGP S.A., na ręce Pana Franciszka Grybosia oraz Pani Elżbiecie Biel, prezes Stowarzyszenia Geodetów Polskich, Oddział w Krakowie. Dzięki wsparciu finansowemu, Kraków na jeden dzień mógł powitać czołówkę polskiej geodezji, a studenci z wielką uwagą zaczęli planować swoje kręte drogi do kariery zawodowej, aby za kilka, kilkanaście lat stać się „Azymutem” dla kolejnych pokoleń młodych geodetów.

Agnieszka Brachucy