Nowa Nazwa – Koło Naukowe Geodetów Dahlta

Koło Naukowe Geodetów działające nie przerwanie od niespełna 60-ciu lat na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, zostało w dniu 28 lutego 2011 roku, podczas Walnego Zebrania jednogłośnie „ochrzczone” jako:

Koło Naukowe Geodetów Dahlta w skrócie KNG Dahlta.

Nazwa którą zaproponował kol. Mirosław Marciniak nawiązuje do wieloletniej historii i tradycji która towarzyszy geodezji oraz KNG. Jednocześnie jest to nawiązanie do znaku graficznego w postaci logo, którym od lat posługuje się Koło Naukowe, a którego pierwowzorem była luneta teodolitu optycznego – DAHLTA firmy Carl’a Zeiss’a z Jeny. Przyrząd ten służył do wykonywania pomiarów rzeźby terenu metodą tachimetrii.

Od dziś „Dahlta” zyskuje nowe znaczenie. Staje się on wizytówką prężnie działającej organizacji studenckiej z wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej dla których Geodezja to Pasja.