Sympozjum Scan 3D

Warszawa, 9 czerwca 2011r.

Sympozjum na temat skaningu laserowego i fotogrametrii zorganizowany został z okazji rozpoczęcia swojej działalności w Polsce firmy Scan3D z Niemiec.

Uczestnicy sympozjum mieli okazję zapoznać się z ofertami firm, które współpracują ze Scan3D. Przedstawiciel Fokus GmbH z Lipska omówił oprogramowanie metigo MAP do inwentaryzacji fotogrametrycznej zabytków, a spółka 3D Mapping Solutions z bawarskiego Oberhaching chwaliła się swoimi rozwiązaniami z zakresu mobilnego skaningu laserowego.

W sympozjum Scan 3D Polska wzięli udział m.in. dr Andrzej Pachuta (Politechnika Warszawska, Zarząd Główny Stowarzyszenia Geodetów Polskich) oraz Christof Rek (wiceprzewodniczący Niemieckiego Związku Geodetów – DVW), a także kilkudziesięciu przedstawicieli polskich firm, uczelni (AGH reprezentowali mgr inż. Aleksandra Szabat i inż. Mirosław Marciniak) i administracji publicznej.

Wyjazd studentów z KNG „Dahlta” był możliwy dzięki pomocy a zwłaszcza wsparciu finansowemu ze strony Stowarzyszenia Geodetów Polskich oddział w Krakowie za które serdecznie dziękujemy.

Mirosław Marciniak