GeoPiknik

W sobotę 2 czerwca 4 osobowa ekipa studentów z Koła Naukowego Geodetów Dahlta pojechała do kolegów z Politechniki Warszawskiej na Geopiknik organizowany przez Stowarzyszenie Studentów Geodezji „GEOIDA” oraz przez WRS GiK PW. Impreza odbywała się przy Obserwatorium Astronomiczno – Geodezyjnym w Józefosławiu pod Warszawą.

Uczestnicy Geopikniku mogli liczyć na szereg atrakcji poczynając od paintballa, zjeżdżalni, jeździe na mechanicznym byku kończąc na zmaganiach międzystudenckich podczas geoolimpiady. Studenci wykazywali się sprawnością, sprytem na nawet wiedzą z zakresu 7 cudów świata! Obok sztandarowych konkurencji takich jak zwijanie ruletki na czas, czy biegu z łatą można było sprawdzić swoje umiejętności w rzucie w dal tyczką oraz w niwelacji złotego trunku.

Największe emocje budziło jednak centrowanie statywu na czas, gdzie główną nagrodą był… TABLET! Do zmagań przystąpiło 16 osób. Najlepszym okazał się absolwent PW, mocno wprawiony w fachu geodezyjnym. Członkowie KNG Dahlta niestety nie przeszli do finału, ale będą ćwiczyć, żeby wypaść lepiej w następnej imprezie. Kolejny Geopiknik już za rok!

Szczepan Moskała
Prezes KNG