Walne Zebranie KNG Dahlta

Sprawozdanie z Kadencji Zarządu KNG Dahlta

W przeciągu ostatniego roku wiele się wydarzyło. Dużo przedsięwzięć udało się zorganizować, zarówno w sferze naukowej, jak i poznawczej fachu geodezyjnego.

Członkowie KNG Dahlta brali udział w licznych konferencjach i seminariach. Były to:

• 52 Studenckia Sesja Kół Naukowych Pionu Górniczego,
  • XVI Seminarium Studenckiego Ruchu Naukowego w Dębno – Bartkowa,
  • VII Ogólnopolska Konferencja Kół Naukowych Studentów Geodezji w Gliwicach,
  • XXV International Geodetic Students Meeting w Jaén, Hiszpania-Jaén.

Zorganizowano dwie wycieczki poszerzające wiedzę geodezyjną:

•  wyjazd do Kopalni Porfiru w Zalasu
  •  wyjazd do Muzeum Geodezji w Opatowie

KNG Dahlta bierze udział w różnego rodzaju imprezach integracyjnych:

•  szkolenie połączone z wyjazdem integracyjnym
  •  VIII Ogólnopolski Rajd Studentów Geodezji
  •  Spotkanie OKSG w Gliwicach
  •  warszawski Geopiknik.

Koło w chwili obecnej prowadzi kilka poważnych projektów naukowych:

• Geoportal AGH – system informacji o przestrzeni AGH o szerokim zastosowaniu,
  • Monitoring osuwiska w Kłodnem Koło Limanowej,
  • współpraca z IMGW w zakresie Ramowej Dyrektywy Wodnej.

Przez wakacje zostaną zorganizowane 3 obozy naukowe:

•  w Łebie – pomiar wydmy Łąckiej na terenie Słowińskiego parku narodowego,
  •  w Tatrach – pomiary na terenie Hali Gąsienicowej oraz Kasprowego Wierchu,
  •  w Jarosławiu – pomiary deformacji na terenie Opactwa Sióstr Benedyktynek.

Największym sukcesem minionego roku było zorganizowanie „Jubileuszu 60-lecia działalności Kół Naukowych Geodetów w AGH” oraz plebiscytu „GeoAzymuty 2011” – studenckich nagród w dziedzinie geodezji i kartografii. Obie imprezy odbiły się szerokim echem wśród branży geodezyjnej. Jubileusz okazał się wielkim przedsięwzięciem organizacyjnym, któremu członkowie KNG Dahlta podołali. Wydarzenie to składało się z kilku części:

•  Konferencja Naukowa „Współczesne problemy geodezji”,
  •  Sympozjum na temat osiągnięć i kierunków dalszej działalności,
  •  wystawa okolicznościowa: „Geodezja z przeszłości, geodezja z przyszłością”,
  •  wystawa okolicznościowa: "Nasz ślad w historii… z geodezją na podbój nieznanego świata",
  •  geoolimpiada,
  •  gra miejska,
  •  gala „GeoAzymuty 2011”
  •  wieczór towarzyski.

W jubileuszu wzięło udział przeszło 100 osób: studenci z AGH, studenci z OKSG, obecni oraz emerytowani pracownicy WGGiIŚ oraz przede wszystkim byli członkowie Koła Naukowego Geodetów. Swoją obecnością zaszczycili nas:

•  Aleksander Grad – były Minister Skarbu, poseł PO,
  •  Franciszek Gryboś – prezes MGGP S.A.,
  •  Krystian Wachowski – vice Prezes OPGK Opole,
  •  Zbigniew Głogowski – prezes OPGK Kraków,
  •  Zbigniew Krzan – dyrektor TPN.

Jak widać w minionym roku wiele udało się dokonać. Wszystko to sprawia, że Koło Naukowe Geodetów Dahlta jest dziś jedną z najaktywniejszych organizacji studenckich działających na AGH. O KNG chętnie się mówi i wiele pisze w branżowych mediach. Członkowsktwo w KNG Dahlta oraz branie udziału w licznych projektach naukowych gwarantuje poszerzanie wiedzy geodezyjnej, uczy zasad organizacji, aktywności życiowej oraz przedsiębiorczości.
        Dziękuję wszystkim za pracę włożoną w rozwój Koła Naukowego Geodetów Dahlta.

Prezes KNG Dahlta
Szczepan Moskała

Podczas Walnego zebrania wszystkich członków KNG Dahlta, które odbyło się 4 czerwca 2012 roku został podsumowany rok akademicki 2010/2011. Prezes Koła Szczepan Moskała w sposób szczególny podziękował:

•  Mirosławowi Marciniakowi za pełnienie funkcji Zastępcy Prezesa KNG Dahlta,
  •  Agacie Kiełb za pełnienie funkcji Skarbnika KNG Dahlta oraz organizację obozu naukowego ŁEBA 2012,
  •  Łukaszowi Czarneckiemu za pełnienie funkcji Sekretarza KNG Dahlta,
  •  Pawłowi Pałce jako koordynatorowi Sekcji fotogrametrycznej,
  •  Piotrowi Krystkowi jako koordynatorowi współpracy naukowej z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej,
  •  Pawłowi Drwalowi i Paulinie Grabek jako koordynatorom projektu naukowego OSUWISKA KŁODNE,
  •  Aleksandrze Ćwikle i Aleksandrze Dziadosz jako koordynatorkom obozu naukowego TATRY 2012.

W wyniku głosowania tajnego większością głosów został wybrany nowy zarząd na rok akademicki 2011/2012. W skład zarządu wchodzą:

• Prezes: Paweł Pałka
  • Wiceprezes: Szczepan Moskała
  • Skarbnik: Katarzyna Mazur
  • Sekretarz: Katarzyna Pogorzelec, Łukasz Czarnecki

Gratulujemy i życzymy samych sukcesów w nadchodzącej kadencji!