Zwycięstwo w konkursie kwartalnika Arcana GIS

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie odniesionym przez nasze Koło. Tym razem jest to sukces niecodzienny, coś co nie kojarzy się bezpośrednio z zakresem działań Koła, a mianowicie zwycięstwo w konkursie fotograficznym. Końcem stycznia redakcja kwartalnika Arcana GIS, wydawanego przez firmę Esri Polska, ogłosiła konkurs na najlepsze zdjęcie koła naukowego. Do udziału w konkursie zaproszono koła naukowe z całego kraju, działające w dziedzinie geografii, geodezji i systemów informacji przestrzennej.

Po konsultacjach z kierownikami ubiegłorocznych obozów naukowych, zarząd Koła wybrał trzy najciekawsze naszym zdaniem zdjęcia, które następnie przesłaliśmy do organizatorów konkursu. Konkursową rywalizację rozstrzygnięto tydzień temu. Ku naszej ogromnej radości jednym ze zwycięskich zdjęć okazała się fotografia nadesłana przez nasze Koło. Zdjęcie pochodzi z obozu naukowego Tatry 2012. Autorkami zdjęcia są kierowniczki obozu: Aleksandra Ćwikła i Aleksandra Dziadosz. Zwycięska fotografia ukaże się w marcowym wydaniu kwartalnika Arcana GIS.  My natomiast umieszczamy ją na naszej stronie.

Oprócz nadesłanego przez nas zdjęcia, organizatorzy konkursu nagrodzili także fotografie nadesłaną przez Koło Naukowe Studentów Geografii Uniwersytetu Warszawskiego. Naszym kolegom z Warszawy serdecznie gratulujemy wyróżnienia.

Więcej informacji na temat konkursu na stronie link. Zapraszamy również do lektury następnego wydania Arcana GIS.

Jak się okazuje obozy naukowe to nie tylko wspaniała przygoda i niezapomniane wspomnienia, ale również szereg pozytywnych doświadczeń także po zakończeniu samego obozu. Dlatego zachęcamy do udziału w tegorocznych wyjazdach naukowych i oczywiście do zabierania ze sobą aparatów fotograficznych.

Autorkom zdjęcia gratulujemy zdolności i wyczucia chwili, a modelom (kolegom z Koła) życzymy sławy i kolejnych sukcesów nie tylko w branży geodezyjnej!

Katarzyna Pogorzelec

Sekretarz KNG Dahlta