XXVI International Geodetic Students Meeting – geodezja międzynarodowa.

W dniu 18 maja do Wrocławia przybyło ponad 150 studentów geodezji z 18 krajów świata, aby wspólnie przez cały tydzień już po raz 26-ty uczestniczyć w International Geodetic Student Meeteng (IGSM).

Jest to doskonała okazja do wymiany doświadczeń zawodowych, promocji działań podejmowanych przez studentów geodezji, nawiązywania i zacieśniania współpracy międzynarodowej, a także do poznania kultury i kraju gospodarza. Członków Dahlty w tym roku też tam nie zabrakło. W IGSM-ie uczestniczyli: Paulina Mól, Agnieszka Brachucy, Magdalena Szymańska, Szczepan Moskała oraz Krzysztof Chmielnicki.

Część naukowa konferencji składała się na sesję referatową oraz sesję posterową.  W sumie wygłoszono 15 referatów oraz zaprezentowano 12 posterów (w tym 7 z Polski!). Dahltę w tej części reprezentowali Agnieszka Brachucy wraz z Krzysztofem Chmielnickim z referatem pt. „Progerssive technology for restoration of Krakow monuments”. Ale to tylko cześć z obszernego programu IGSM-u.

Nie zabrakło eventów związanych z zwiedzaniem Wrocławia oraz okolicznych miejscowości. Gospodarze przygotowali dwa konkursy których celem było poznanie miasta. Jeden z nich polegał na odnalezieniu jak największej ilości krasnali. Drugi z kolei to gra miejska, w której trzeba było odnaleźć 18 postaci i wykonać specjalne zadania przez nich przygotowane. Ponadto byliśmy w Hali Stulecia, Ogrodzie Japońskim oraz uczestniczyliśmy w rejsie po Odrze. Środa z kolei była dniem wyjazdowym. IGSM-mowcy zwiedzili zamek i obserwatorium sejsmologiczne w Książu oraz Arboretum w Wojsławicach.

Istotnym punktem programu było Zgromadzenie Ogólne IGSO. Podjęło kilka ważnych decyzji. Przyjęto nowych członków oraz wybrano organizatora IGSM 2015 –Finlandię.

Na zakończenie w siedzibie NOT-u we Wrocławiu odbył się Wielki Bal, rozpoczęty wedle polskiej tradycji polonezem, którego zatańczyli wszyscy uczestnicy.

Kolejny IGSM już za rok! Tym razem w Istambule!