Spotkanie Ogólnopolskiego Klubu Studentów Geodezji

Gliwice, 16 grudnia 2011r.

Skoro świt na dworcu Kraków Główny spotkały się delegacje Koła Naukowego Geodetów "Dahlta" i Koła Naukowego Geodetów UR, aby wyruszyć w podróż do Gliwic na Spotkanie Ogólnopolskiego Klubu Studentów Geodezji. Podróż minęła bezproblemowo i o godzinie 09.30 bylismy już na miejscu. Na dworcu w Gliwicach powital nas kolega ze Studenckiego Koła Naukowego Geodetów "Agrimensor", który oprowadził nas po Gliwicach pokazując między innymi Rynek, a następnie zaprowadził na miejsce spotkania.

Spotkanie otworzył opiekun gliwickiego Koła mgr inż. Paweł Sikora, który przywitał wszystkich przybyłych i podkreślił rolę współpracy międzyuczelnianej w ruchu Kół Naukowych. Samo spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej wszystkie przybyłe koła zaprezentowały swój dorobek w ubiegłym roku, drugą część stanowiła dyskusja nad działaniami OKSG, ustalono termin Konferencji OKSG, dyskutowano nad wspólnym obozem naukowym i stroną Klubu.

Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele 7 kół naukowych z 6 uczelni:

• Studenckie Koło Naukowe Geodetów "Agrimensor", Politechnika Śląska, Gliwice
  • Koło Naukowe Geodetów "Dahlta", Akademia Górniczo – Hutnicza, Kraków
  • Koło Naukowe Geodetów, Uniwersytet Rolniczy, Kraków
  • Koło Naukowe Studentów "GeoPixel", Wojskowa Akademia Techniczna, Warszawa
  • Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii PW "Geoida", Politechnika Warszawska, Warszawa
  • Studenckie Koło Naukowe Geodetów, Uniwersytet Przyrodniczy, Wrocław
  • Studenckie Koło Naukowe Geoinformatyki, Uniwersytet Przyrodniczy, Wrocław

Udział członków KNG "Dahlta" AGH w spotkaniu OKSG nie mogło by się odbyć bez pomocy i dofinansowania ze strony małopolskiego oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich z Panią Prezes Elżbieta Biel na czele na której ręce składamy serdeczne podziękowanie.